SETRA

Genel Bakış

SETRA 417 HDH otobüsüne 14 Avrupa ülkesinden oluşan Uluslararası Hakem Kurulu tarafından "2002 yılının en iyi otobüsü" ödülü verilmiştir. 

Tamamen otomasyona dayalı teknolojisi, bilgisayarla desteklenen sürüş güvenliği, 5 ayrı dilden sürücüyü yönlendiren uyarı bilgisayarı ve genişletilmiş koltuk aralığı ile SETRA 417 HDH tam bir tasarım harikası. 

İç Tasarım
Otobüsün ön ve orta bölümünde iki adet televizyon ekranı bulunmaktadır.

Her koltuğun önünde LCD ekran ve kulaklıklı çok kanallı TV ve video yayını yapılabilmektedir.

Her yolcu istediği kanalı seçip TV ve müzik yayınından tercihi doğrultusunda yararlanabilmektedir. Bu olağanüstü keyif ortamı BOSCH BLAUPUNKT" un üstün teknolojisi ile sağlanmıştır.

Bilgisayar sistemi ile ekranda yolculara tüm yol bilgileri aktarılmaktadır. " Bilgisayar kontrolü " ile otobüsün önceden belirlenmiş hız limitini aşması otomatik olarak engellenmektedir.

Performans ve muhtemel arızalar hakkındaki bilgiler bilgisayar tarafından 5 dilde sürücüye bildirilmektedir.

Filtre sistemi ile dışarıdan gelen hava zararlı gaz ve alerjik polenlerden tamamen arındırılmaktadır.

Özel ayna düzeni aracın park halinde asgari yer kaplamasını sağlamakta, iki katlı bagaj kompartımanı ile daha fazla bagaj taşınabilmektedir.

Her koltukta bulunan emniyet kemeri ile daha fazla güven sağlanmaktadır.

Klima
Filtre sistemi ile, dışarıdan gelen hava, zararlı gaz ve alerjik polenlerden tamamen arındırılıyor. Setra Top-Air tasarımı, iç mekanı genel sistemlerden çok daha çabuk ısıtıyor ve soğutabiliyor.

Teknik Özlellikler

Motor MB OM 502 LA Euro III V 8 silindir
Azami Tork 1,900 Nm / 1,080 rpm
Azami Güç 320 kW / 435 hp
Frenler Park Freni,Servis Freni,Motor Freni,ABS,ASR,EBS,BA,ESP
Koltuk Sayısı Top"" 59 + Sürücü + Hostes Koltuğu
Emisyon Normu Euro 5
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bileti puan kullanarak satın aldınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{iademesajidisplay}"> Biletinizi şubelerimizden yazdırabilirsiniz. Seyahat etmekten vazgeçerseniz biletinizi otobüsün kalkış saatine en az {iadekalansaat} saat kala sitemize giriş yaparak iade etmelisiniz. </p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Bilet bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL (Puan kullandınız)</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>
<p><b>{seferzamani} {nereden} - {nereye}</b> seferi için {biletadeti} adet bilet rezervasyonu yaptınız.</p> <p>PNR numaranızı (<b>{pnr}</b>) kaydetmeyi unutmayınız.</p> <p style="display:{opsiyonsonutarihidisplay}">Rezervasyonunuz {opsiyonsonutarihi} tarihine kadar geçerlidir.</p> <p style="display:{servisdisplay}">Servis : {seciliservis}</p> <p>Rezervasyon bilgileri;</p> <table class='table'> <tr> <td>Koltuk No</td> <td>Cinsiyet</td> <td>Yolcu</td> <td>Fiyat</td> </tr> {biletler} </table> <p>Toplam fiyat : {toplamfiyat} TL</p> <p>İyi yolculuklar dileriz.</p>